Holistic coaching and counselling

Ako prebieha poradenské stretnutie

Ako prebieha poradenské stretnutie:

Obvykle ku mne ľudia prídu, keď je niečo v ich živote ťažké. Niečo sa deje, s čím si nevedia poradiť, možno sa to opakuje, nevedia tomu nájsť príčinu, ani uspokojivé riešenie.

Následne sa na danú tému zameriame cielene. Klient rozpráva, ja ho/ju počúvam a občas niečo k tomu poviem. Snažím sa počúvať a reagovať tak, aby si klient mohol uvedomiť nové súvislosti, hĺbku a dosah situácie, ale aj to, čo ho to stojí, čo za daný stav „platí“. Výsledkom rozhovoru je prianie, ktoré vysloví klient. Nie z hlavy vyšpekulované, ale spontánne, z hĺbky duše a srdca vyslovené. 

A viete ako to je: dajte si pozor, čo si želáte, lebo ono sa to môže splniť 🙂

Odpovede, zmeny a výzvy k Vám začnú prichádzať v bežnom živote (praxou overené)

My to ale môžeme trošku „urýchliť“. Yehuda Tagar objavil pre mňa stále magickú vec – rečou tela, spontánným gestom a hláskami, môžeme urobiť život duše viditeľným. A nielen to, dokážeme duševnú dynamiku aj meniť, liečiť. Nebojte sa, dokáže to každý.

Sedenie ukončíme rekapituláciou a spravidla aj domácou úlohou, akýmsi koučingom. To čo urobíte na poradenskom sedení so mnou, môžete aplikovať aj doma. Niekedy pre zmenu stačí uvidieť a pochopiť súvislosti, inokedy je potrebné nový spôsob správania cvičiť a posilňovať. Pre komplexnejšie problémy odporúčam cyklus 3-6 stretnutí. 

A výsledky?

Prečítajte si spätné väzby od mojich klientov.

Zaujalo Vás to, alebo máte ešte otázky? Ozvite sa mi 🙂

Premena. Kríza ako príležitosť.